czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

TTT
  159
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů


Ondřej Vrábel, 15.4.2010 – Kvapem se blíží 8. hodina ranní a na chodbách Sportovního centra ČSTV v Nymburce narážíte na stalé větší množství osob v podivných bílých hábitech. Po první dávce kofeinu do žil a pečlivém protření obou očí obraz nabírá na ostrosti a bílé habity se mávnutím kouzelného proutku mění v taekwondistické doboky.Ale dosti literárních obratů a pojďme si povědět o co, v městě na Labi šlo. V sobotu 10. dubna, tedy den před 55. narozeniny Taekwonda ITF, pořádal Český svaz každoroční Mistrovství Čech. Do Nymburka se již den před samotnou soutěží sjelo na 150 závodníků a více než dvacítka rozhodčích z 10 škol.Územní šampionát Čech je po řadu let určen pro závodníky žákovské, juniorské a seniorské věkové skupiny. Avšak mezi seniory jsme mohli vidět i několik veteránů a navzdory svému vyššímu věku si vedli velmi dobře!

Úderem osmé hodiny a třicáté minuty byla soutěž zahájena slavnostnim nástupem během, kterého všichni taekwondisté složili tradiční slib taekwondo. Po krátkém představení jednotlivých škol se rozběhla soutěž v technických sestavách. Na třech tatami proti sobě nejprve stáli žáčci a žačky od žlutých po čevené pásky, aby je za nedlouho vystřídali junioři a juniorky mezi, kterými byli rovněž nositelé černých pásků. Za nedlouho se rozběhla soutěž ve speciálních technikách a také silovém přerážení. Juniorská skupina byla v sestavách vystřídána seniorskou a tato disciplína spěla ke svému závěru.Po poslední technice, sestavě a vyhlášení vítěze pořadatelé bleskově upravili zápasiště na sportovní boj. Pro tuto disciplínu byly určeny již jen dva ringy, ale i tento počet byl plně dostačující. Všichni přítomní v hale mohli sledovat velmi pěkné zápasy bez ohledu na věk soutěžících. Ti nejmladší co ztráceli v rychlosti a vybroušenosti technik, naopak plně vynahrazovali svým odhodláním a zarputilostí. Naopak mezi nejstaršími závodníky vítězil rozum nad srdcem, chcete-li zkušenosti, přehled nad silou.Samotný závěr soutěže patřil předání pohárů pro nejúspěšnější závodníky v jednotlivých soutěžních skupinách:

 • žák – Danilin Nikita (Ge-Baek Hosinsool)

 • žákyně – z důvodu shodného zisku medailí nebyla vyhlášena

 • junior B – Vitězslav Beneš (Silla)

 • junior A – Ondřej Malý (Dan-Gun)

 • juniorka B - z důvodu shodného zisku medailí nebyla vyhlášena

 • juniorka A – Veronika Kokášová (Silla)

 • senior B – David Strnad (Tong-Il)

 • senior A – Jan Chaloupka (Tong-Il)

 • seniorka B – Veronika Dvořáková (Tong-Il)

 • seniorka A – Lucie Lacíková (Ge-Baek Hosinsool) • První tři příčky v celkovém hodnocení zaujaly tyto školy:

  1. Silla

  2. Tong-Il

  3. Ge-Baek Hosinsool  Na úplný závěr gratulujeme všem medailistům k získaným umístěním. Zároveň je potřeba poděkovat školám Toi-Gae a TKD Velešín za přípravu soutěžních ploch, dále organizátorům za pomoc při samotné soutěži a v neposlední řadě všem rozhodčím za kvalitní posuzování soutěžních výkonů.  P.S.: Pozor po ránu na osoby v bílých hábitech. Podle toho co jsme viděli během dne, hodně z nich umí mávat rukama a nohama hodně zkušeně ;)

  Nábor nových členů
  Za finanční podpory Hlavního města Prahy

  Magistrát

  Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

  Ministerstvo

  Za finanční podpory Městské části Praha 14

  Městská

  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Chcete mít vánoční exhibici v
  Divadle Horní Počernice?(39)
  Telocvičně ZŠ Vybíralova?(32)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img