czech english Na webu naleznete 103 991 fotek a 601 videí.
kalendář
leden 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně budeme zveřejňovat seznam účastníků.

Domácí příprava na zkoušky?
Zoušky se blíží a vy můžete trénovat doma. Například začátečníci trénink základních technik. Vyšší stupně podle svého pásku

Zkoušky na vyšší stupně
Ve čtvrtek 25. ledna proběhnout v ZŠ Vybíralova letošní první zkoušky na vyšší technické stupně. Ve všech našich tělocvičnách před tím budou přezkoušení. Termíny najdete v plánu akcí.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
20.1. - ANO
27.1. - ANO

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

TTT
  23
Soustředění oddílu Sabom


Martin Svitek, 5.1.2011 – Víkend před Vánocemi jsem se zúčastnil zimního soustředění školy Sabom, kteří vedou moji dva kamarádi (z dob, kdy jsme ještě jako modré pásky společně cvičili v STM Praha II) Aneta a Martin Procházkovi (patřili k sobě, co pamatuju, ale společné příjmení mají jen nějakou chvíli). Tentokrát zkusím byt mlčenlivější typ, než obvykle a napíšu jen pár bodů, co mě na soustředění potěšilo a podělím se o pár fotek.



1/ Většina účastníků byla dětského věku, přes to respekt k Martinovi a hlavně Anetě byl přímo dospělý, větu „Vy sice máte vyšší pásek, ale Aneta je náš mistr.“ nezapomenu a líbí se mi ;)



2/ Zúčastnilo se i pár lidí z Toi-gye Praha v čele s Petrem Smejkalem (IV. Dan) a ikdyž černé pásky většinou pomáhali jako asistenti a jen opravovali, stejně jsme si našli čas na společný trénink, který stál za to.



3/ Zima byla poctivá (večer k –15, byli jsme v lese), přes to se (Smejžovu) nápadu focení ve sněhu ani nápadu válet se po sauně ve sněhu (to jsem asi vymyslel já) nikdo moc nebránil, ikdyž kleli všichni. Typický infekční Toi-gye humor se projevil při zabarikádování dveří od sauny lavičkou – hysterii jsme nepropadli jen díky velké dávce sebevládání (nebo egoismu? Nikdo se nechtěl rozbrečet první…)



4/ Na soustředění přijel i Mistr Hwang se ženou a odvedl historicky první zkoušky školy Sabom a trénink pro začátečníky. Jeho schopnost oslnit děti a nadšení v očích všech jen tak nezapomenu.



5/ Náhodou se ve stejný čas na stejném místě vyskytovali i taekwondisté z druhé federace ITF pod vedením Vladimíra Machoty. Protože tam měli víc pokročilých starochů, než my a na návštěvě trenéra slovinské reprezentace p. Mohameda Baltiće, domluvili Aneta s Martinem možnost si s nimi zacvičit. Ačkoliv jsem si říkal, nakolik si budeme nakonec vzájemně dokazovat „kdo je lepší“, dopadlo to tak, že jsem nezaznamenal ani zrnko disrespektu, zloby nebo machrování. Pan Baltić je rozhodně „našláplej“, usměvavej a důraznej pán, co umí ukázat, umí mučit ve strečinku (a sám ukáže, že je mučen dlouhá léta) a umí udělat velmi velmi intenzivní a kvalitní trénink zaměřený na sportovní matsogi. Prostě ze všech se kouřilo, všichni makali a člověk si přišel jako součást jedné rodiny, jako kdyby to byl trénink jednoho oddílu. Možná by to mohla být inspirace pro ty, kteří mají v taekwondu s někým rozepře, společný těžký trénink vážně stmeluje.



PS: Na tréninku pana Baltiče jsem byl ve dvojici s holkou, nejdřív jsem si pomyslel „škoda, s klukem bych si zatrénoval líp“. Tímto se jí omlouvám, zacvičil jsem si výborně a myslím, že jsem plival plíce víc, než ona :o)



PPS: To se toho za dva dny a tisíc korun dá stihnout, co? Prostě předvánoční pohoda :o)



Carpe diem



Martin Svitek, III. Dan

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(47)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(17)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(24)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(19)
Snad nepotkám čerty po závodech!(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img