czech english Na webu naleznete 104 617 fotek a 602 videí.
kalendář
březen 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Máme plno! Veškerá volná místa jsou vyčerpána, přijímáme přihlášky na čekací listinu.
Informace k soustředění ZDE a zatím konečný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.3. - NE
24.3. - ANO
31.3. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Bilancování a balancování

TTT
Závěrečná roční zpráva za rok 2003

Ondřej Vrábel, 2.2.2004 – S příchodem nového roku si Vám dovolíme v následujícím článku shrnout nejvýznamnější události v našem oddíle za uplynulý rok, tedy rok 2003.1. Sportovní úspěchy:


V loňském roce se naši závodníci zúčastnili kompletního seriálu Mistrovství České republiky a rovněž dalších soutěží pořádaných Českým svazem Taekwon-do ITF. Novinkou v soutěžním kalendáři byl mezinárodní otevřený turnaj Czech Open 2003 v Třeboni, který měl tu čest pořádat náš oddíl ve spolupráci s Českým svazem Taekwon-do ITF. V závěru soutěžní sezóny se členové našeho oddílu zúčastnili i tradičního Vánočního mezinárodního turnaje mládeže v Českých Budějovicích.
Stejně jako v roce 2002 jsme měli čtyři zástupce v řadách českého národního týmu Taekwon-do ITF – Tomáš Bobek a Hoang Quang Huy (senioři), Barbora Sýkorová a Linda Deutschová (juniorky). Všichni jmenování se v průběhu roku zúčastnili ve svých kategorií Otevřeného mistrovství Německa, Mistrovství Evropy juniorů a seniorů a první tři jmenování také Mistrovství světa seniorů.Nejvýznamnější úspěchy:

 • 2. místo Hoang Quang Huy sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová speciální přerážecí techniky, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová silové přerážení, Mistrovství Evropy

 • 3. místo Tomáš Bobek sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 3. místo Linda Deutschová sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • Barbora Sýkorová, Mistryně České republiky 2003 (kategorie juniorky A)

 • Lucie Kolmanová, Mistryně České republiky 2003 (kategorie juniorky B)

 • 2. místo Sonkal, seriál závodů Mistrovství České republiky 2003 (kategorie oddílů)

 • nejúspěšnější juniorka (Lucie Kolmanová), žákyně (Linda Deutschová) a oddíl na mezinárodní soutěži Vánoční šampionát školy Naeryo Chagi

 • 1. místo Hoang Quang Huy sportovní boj, Germany Open 2003

 • 1. místo Linda Deutschová sportovní boj, Germany Open 2003

 • 2. místo Tomáš Bobek sportovní boj, Germany Open 2003

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj, Germany Open 2003

 • 3. místo Hoang Quang Huy technické sestavy, Germany Open 2003

 • 3. místo Linda Deutschová technické sestavy, Germany Open 2003

 • 3. místo Barbora Sýkorová technické sestavy, Germany Open 2003

 • Z uvedeného výčtu mimo jiné vyplývá, že v loňském roce se nám podařilo protáhnout šňůru 2 Mistrů České republiky (2001 – Pavel Zavadil, Linda Deutschová a 2002 – Linda Deutschová, Tomáš Bobek). Velmi si ceníme skvělé druhé příčky, kterou vybojoval náš oddíl v seriálu Mistrovství České republiky. Velký dík za to patří všem našim závodníkům a závodnicím, ale také všem členům oddílu, kteří pomáhají svými výkony k přípravě těch nejlepších.  V listopadu byli pozváni na soustředění národního týmu i další členové našeho oddílu – Pavel Zavadil a Lucie Kolmanová. Věříme, že svými výkony přesvědčí trenéry národního týmu a budou moci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním poli.  Medailová bilance roku 2003 (výčet zahrnuje medaile ze soutěží všech úrovní):

 • žáci 31-17-20 (zlaté-stříbrné-bronzové)

 • junioři 53-49-53

 • senioři 14-13-16

 • STM týmy 4-2-8


 • Již tradičně se v roce 2004 hodláme zúčastnit všech soutěží, které bude pořádat Český svaz Taekwon-do ITF. Naši zástupci v reprezentaci ČR by pak měli reprezentovat naší republiku na Mistrovství Evropy juniorů a seniorů v Bulharsku (květen) a Mistrovství světa juniorů v daleké Malajsii (červenec).

  2. Soustředění:

  I v loňském roce jsme pro členy našeho oddílu uspořádali tři soustředění. První soustředění jsme umístili do Radvanic a 5-ti denní tréninkový maratón se termínově shodoval s Velikonočními svátky, čehož mužské osazenstvo v pondělí dopoledne řádně využilo :-). Pro letní soustředění jsme zvolili objekt Středního odborného učiliště a učiliště v Malých Svatoňovicích, který je vzdálen jen několik kilometrů od Radvanic. Velkou novinkou byla účast taekwondistů ze zahraničí – Peter a Luayana Reganovi, kteří pocházejí ze Skotska. S náplní našeho soustředění v délce 12 dnů byli velmi spokojeni a těší se na naše příští letní soustředění.

  Podzimní soustředění bylo poprvé v naší historii koncipováno jako příprava na Mistrovství České republiky, které následovalo. Pětidenního tréninkového drilu se zúčastnilo 37 taekwondistů nejen z našeho, ale i dvou dalších oddílu z Čech a především další dvě zahraniční návštěvy. Z Irska přilétěl Stephen Hallinan (II. Dan) a přes oceán z USA Mark Parisi (IV. Dan), James Henry (III. Dan) a Joseph Lang (II. Dan). Stejně jako u Petera a Luayany i těmto zahraničním návštěvníkům se naše soustředění líbilo a přijedou kdykoliv znovu! Jsme rádi, že se naše soustředění stávají i mezinárodní akcí, kde si mohou taekwondisté vyměňovat názory či zkušenosti a také navazovat nová přátelství. Podzimní soustředění pro nás mělo i jeden unikát – zúčastnilo se jej 12 držitelů černého pásku!!!

  Pro letošní rok máme naplánována opět tři soustředění – první se bude konat bohužel až v polovině května (4 dny), druhé pak tradičně na závěr letních prázdnin (10 dnů) a třetí na konci října (5 dnů).  3. Web:


  V minulých letech jsme pro vyhodnocení návštěvnosti našich internetových stránek http://sonkal.taekwondo.cz využívali služeb serveru NaVrcholu. Bohužel v druhé polovině loňského roku se statistiky razantně změnili a z našeho pohledu můžeme dnes říci, že znatelně k horšímu. Proto si sumarizaci dovolíme vyvodit z paralelně používané služby TopList:

 • celkový počet prohlédnutých stránek za rok 2003 byl 851.003 (v roce 2002 to bylo 504.996)

 • celkový počet návštěvníků za rok 2003 byl 87.717

 • i v loňském roce jsme s přehledem uhájili 1. místo mezi servery s tématikou bojových umění a sportů.
 • Naše stránky jsme v uplynulém roce doplnili o další 3 kompletně popsané sestavy včetně fotografií (Eui-Am, Choong-Jang a Juche) a videa se sestavami Saju-Jirugi až Ge-Baek.  Počet fotografií z různých soutěží, seminářů či exhibicí dosáhl počtu 7450 (do tohoto počtu nejsou započítány fotografie technik v jednotlivých sestavách). Naše videogalerie v současné době obsahuje 129 videí (opět bez videí k sestavám).

  Tento rok bychom rádi rozšířili sekci VÝUKA o další části, především sestavy Sam-Il, Yoo-Sin a Choi-Yong (fota), videa sestavy (Eui-Am, Choong-Jang a Juche) a dále pak fotografie s popisy postojů, úderových a blokovacích ploch a nebo strečinkové cviky.


  Během roku Vám opět budeme přinášet zajímavé fotografie a videa ze soutěží konaných v České republice, ale také ze zahraničí – Mistrovství Evropy a doufejme i Mistrovství světa juniorů.  Za zmínku stojí také vítězství v 2. ročníku letní fotografické soutěže, kterou pořádá Český svaz Taekwon-do ITF. 1. místo získala fotografie Hoang Quang Huye a na 3. mistě skončila další naše fotografie Báry Sýkorové.


  4. Ostatní:

  V prosinci minulého roku úspěšně vykonal zkoušku na mistrovský stupeň I. dan Martin Svitek, tím počet černých pásků v našem oddíle vzrostl na 8. Linda Deutschová bohužel na svoji zkoušku stále čeká díky platné směrnici, jelikož nesplňuje věkový limit 16 let. V tomto směru by mělo dojít k posunu díky nové směrnici, která je určena členům českého národního týmu. V přípravě na I. dan v současné době máme tři členy – Linda Deutschová, Barbora Sýkorová a Martin Hlůže.

  Ve stejný den jako Martin úspěšně vykonali zkoušku na III. Dan i oba naši trenéři Theo Šeda a Ondra Vrábel.


  Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Co očekáváte od Čertovského poháru?
  Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(76)
  Chci medaili, ale ne z uhlí!(36)
  Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(40)
  Doufám, že v ringu nepotkám čerty(36)
  Snad nepotkám čerty po závodech!(28)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img