czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Bilancování a balancování

TTT
Závěrečná roční zpráva za rok 2003

Ondřej Vrábel, 2.2.2004 – S příchodem nového roku si Vám dovolíme v následujícím článku shrnout nejvýznamnější události v našem oddíle za uplynulý rok, tedy rok 2003.1. Sportovní úspěchy:


V loňském roce se naši závodníci zúčastnili kompletního seriálu Mistrovství České republiky a rovněž dalších soutěží pořádaných Českým svazem Taekwon-do ITF. Novinkou v soutěžním kalendáři byl mezinárodní otevřený turnaj Czech Open 2003 v Třeboni, který měl tu čest pořádat náš oddíl ve spolupráci s Českým svazem Taekwon-do ITF. V závěru soutěžní sezóny se členové našeho oddílu zúčastnili i tradičního Vánočního mezinárodního turnaje mládeže v Českých Budějovicích.
Stejně jako v roce 2002 jsme měli čtyři zástupce v řadách českého národního týmu Taekwon-do ITF – Tomáš Bobek a Hoang Quang Huy (senioři), Barbora Sýkorová a Linda Deutschová (juniorky). Všichni jmenování se v průběhu roku zúčastnili ve svých kategorií Otevřeného mistrovství Německa, Mistrovství Evropy juniorů a seniorů a první tři jmenování také Mistrovství světa seniorů.Nejvýznamnější úspěchy:

 • 2. místo Hoang Quang Huy sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová speciální přerážecí techniky, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová silové přerážení, Mistrovství Evropy

 • 3. místo Tomáš Bobek sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • 3. místo Linda Deutschová sportovní boj, Mistrovství Evropy

 • Barbora Sýkorová, Mistryně České republiky 2003 (kategorie juniorky A)

 • Lucie Kolmanová, Mistryně České republiky 2003 (kategorie juniorky B)

 • 2. místo Sonkal, seriál závodů Mistrovství České republiky 2003 (kategorie oddílů)

 • nejúspěšnější juniorka (Lucie Kolmanová), žákyně (Linda Deutschová) a oddíl na mezinárodní soutěži Vánoční šampionát školy Naeryo Chagi

 • 1. místo Hoang Quang Huy sportovní boj, Germany Open 2003

 • 1. místo Linda Deutschová sportovní boj, Germany Open 2003

 • 2. místo Tomáš Bobek sportovní boj, Germany Open 2003

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj, Germany Open 2003

 • 3. místo Hoang Quang Huy technické sestavy, Germany Open 2003

 • 3. místo Linda Deutschová technické sestavy, Germany Open 2003

 • 3. místo Barbora Sýkorová technické sestavy, Germany Open 2003

 • Z uvedeného výčtu mimo jiné vyplývá, že v loňském roce se nám podařilo protáhnout šňůru 2 Mistrů České republiky (2001 – Pavel Zavadil, Linda Deutschová a 2002 – Linda Deutschová, Tomáš Bobek). Velmi si ceníme skvělé druhé příčky, kterou vybojoval náš oddíl v seriálu Mistrovství České republiky. Velký dík za to patří všem našim závodníkům a závodnicím, ale také všem členům oddílu, kteří pomáhají svými výkony k přípravě těch nejlepších.  V listopadu byli pozváni na soustředění národního týmu i další členové našeho oddílu – Pavel Zavadil a Lucie Kolmanová. Věříme, že svými výkony přesvědčí trenéry národního týmu a budou moci reprezentovat Českou republiku na mezinárodním poli.  Medailová bilance roku 2003 (výčet zahrnuje medaile ze soutěží všech úrovní):

 • žáci 31-17-20 (zlaté-stříbrné-bronzové)

 • junioři 53-49-53

 • senioři 14-13-16

 • STM týmy 4-2-8


 • Již tradičně se v roce 2004 hodláme zúčastnit všech soutěží, které bude pořádat Český svaz Taekwon-do ITF. Naši zástupci v reprezentaci ČR by pak měli reprezentovat naší republiku na Mistrovství Evropy juniorů a seniorů v Bulharsku (květen) a Mistrovství světa juniorů v daleké Malajsii (červenec).

  2. Soustředění:

  I v loňském roce jsme pro členy našeho oddílu uspořádali tři soustředění. První soustředění jsme umístili do Radvanic a 5-ti denní tréninkový maratón se termínově shodoval s Velikonočními svátky, čehož mužské osazenstvo v pondělí dopoledne řádně využilo :-). Pro letní soustředění jsme zvolili objekt Středního odborného učiliště a učiliště v Malých Svatoňovicích, který je vzdálen jen několik kilometrů od Radvanic. Velkou novinkou byla účast taekwondistů ze zahraničí – Peter a Luayana Reganovi, kteří pocházejí ze Skotska. S náplní našeho soustředění v délce 12 dnů byli velmi spokojeni a těší se na naše příští letní soustředění.

  Podzimní soustředění bylo poprvé v naší historii koncipováno jako příprava na Mistrovství České republiky, které následovalo. Pětidenního tréninkového drilu se zúčastnilo 37 taekwondistů nejen z našeho, ale i dvou dalších oddílu z Čech a především další dvě zahraniční návštěvy. Z Irska přilétěl Stephen Hallinan (II. Dan) a přes oceán z USA Mark Parisi (IV. Dan), James Henry (III. Dan) a Joseph Lang (II. Dan). Stejně jako u Petera a Luayany i těmto zahraničním návštěvníkům se naše soustředění líbilo a přijedou kdykoliv znovu! Jsme rádi, že se naše soustředění stávají i mezinárodní akcí, kde si mohou taekwondisté vyměňovat názory či zkušenosti a také navazovat nová přátelství. Podzimní soustředění pro nás mělo i jeden unikát – zúčastnilo se jej 12 držitelů černého pásku!!!

  Pro letošní rok máme naplánována opět tři soustředění – první se bude konat bohužel až v polovině května (4 dny), druhé pak tradičně na závěr letních prázdnin (10 dnů) a třetí na konci října (5 dnů).  3. Web:


  V minulých letech jsme pro vyhodnocení návštěvnosti našich internetových stránek http://sonkal.taekwondo.cz využívali služeb serveru NaVrcholu. Bohužel v druhé polovině loňského roku se statistiky razantně změnili a z našeho pohledu můžeme dnes říci, že znatelně k horšímu. Proto si sumarizaci dovolíme vyvodit z paralelně používané služby TopList:

 • celkový počet prohlédnutých stránek za rok 2003 byl 851.003 (v roce 2002 to bylo 504.996)

 • celkový počet návštěvníků za rok 2003 byl 87.717

 • i v loňském roce jsme s přehledem uhájili 1. místo mezi servery s tématikou bojových umění a sportů.
 • Naše stránky jsme v uplynulém roce doplnili o další 3 kompletně popsané sestavy včetně fotografií (Eui-Am, Choong-Jang a Juche) a videa se sestavami Saju-Jirugi až Ge-Baek.  Počet fotografií z různých soutěží, seminářů či exhibicí dosáhl počtu 7450 (do tohoto počtu nejsou započítány fotografie technik v jednotlivých sestavách). Naše videogalerie v současné době obsahuje 129 videí (opět bez videí k sestavám).

  Tento rok bychom rádi rozšířili sekci VÝUKA o další části, především sestavy Sam-Il, Yoo-Sin a Choi-Yong (fota), videa sestavy (Eui-Am, Choong-Jang a Juche) a dále pak fotografie s popisy postojů, úderových a blokovacích ploch a nebo strečinkové cviky.


  Během roku Vám opět budeme přinášet zajímavé fotografie a videa ze soutěží konaných v České republice, ale také ze zahraničí – Mistrovství Evropy a doufejme i Mistrovství světa juniorů.  Za zmínku stojí také vítězství v 2. ročníku letní fotografické soutěže, kterou pořádá Český svaz Taekwon-do ITF. 1. místo získala fotografie Hoang Quang Huye a na 3. mistě skončila další naše fotografie Báry Sýkorové.


  4. Ostatní:

  V prosinci minulého roku úspěšně vykonal zkoušku na mistrovský stupeň I. dan Martin Svitek, tím počet černých pásků v našem oddíle vzrostl na 8. Linda Deutschová bohužel na svoji zkoušku stále čeká díky platné směrnici, jelikož nesplňuje věkový limit 16 let. V tomto směru by mělo dojít k posunu díky nové směrnici, která je určena členům českého národního týmu. V přípravě na I. dan v současné době máme tři členy – Linda Deutschová, Barbora Sýkorová a Martin Hlůže.

  Ve stejný den jako Martin úspěšně vykonali zkoušku na III. Dan i oba naši trenéři Theo Šeda a Ondra Vrábel.


  Nábor nových členů
  Za finanční podpory Hlavního města Prahy

  Magistrát

  Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

  Ministerstvo

  Za finanční podpory Městské části Praha 14

  Městská

  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Chcete mít vánoční exhibici v
  Divadle Horní Počernice?(31)
  Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img