czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Fotky a článek z posledního soustředění

TTT
  54
XV. Oddílové soustředění


Ondřej Vrábel, 24.5.2004 – V pátek 21. května se vydala sonkalácká kolona čítající autobus a tři doprovodné vozy z Černého Mostu směrem na Českou Lípu. Místem dalšího, v pořadí již 15., oddílového soustředění byl sportovní areál při Základní a Mateřské škole v Zákupech nedaleko České Lípy. Přestože naši trenéři provedli kontrolu úrovně ubytování a celkové kvality objektu, zkouška pobytem však na plno ukázala výhody a nevýhody této nové lokality.Ubytování bylo zajištěno ve strohých, ale přesto plně dostačujících pokojích. Jedinou nevýhodou bylo méně prostoru na několika pokojích, což vzniklo nutností přidat další lůžka pro naší výpravu. Stravování bylo zajištěno ve školní jídelně a pro některé „tasemnice“ byla k dispozici svačina díky které mohli zaplnit své nenasytné žaludky.To nejdůležitější, tedy cvičení Taekwon-do, se odehrávalo v místní sportovní hale. A můžeme rovnou říci, že poskytla naprosto perfektní podmínky pro tréninky všech 54 účastníků soustředění. Na plochu haly by se bez problémů vešlo i dvojnásobné množství cvičících a tak se naše tatami trochu ztrácelo v té záplavě volného místa. Konečně jsme rovněž mohli do rozcviček zařadit i fotbálek, který předchozí lokality naprosto vylučovali. Fotbalu se věnovala značná část sonkaláků i mimo oficiální tréninky . Služebně i věkově starší se pro trénincích věnovali poněkud hazardní variantě hry „Na krále střelců“, která spočívala v odkládání ošacení. Bohužel jak bylo u mnohých vidět Taekwon-do ovládají daleko lépe než fotbal a tak většina končila hru uz po pár minutách ve spodním prádle.
Vlastní náplň zahrnovala z počátku procvičování technických sestav od Chon-Ji do Ge-Baek, dále zlepšování odrazových schopností a speciální techniky. U nižšich technických stupňů pak formy krokového matsogi a kopů na lapy, vyšší technické stupně se věnovali nácviku sportovního boje. Závěr soustředění patřil cvičení vytrvalosti a rychlostní vytrvalosti a úplně poslední trénink pak především secvičování týmových sestav pro nadcházející Mistrovství Čech (do soutěže budeme nasazovat žákyně, juniorky a juniory) a rovněž přípravě na zkoušky, které jsou hned po soustředění.Páteční a sobotní večer byl zaměřen na výuku teorie Taekwon-do se zaměřením na vysvětlení aplikací jednotlivých technik.Přestože program soustředění byl značně nabitý nedostalo se na procvičení všech částí Taekwon-do, zejména pak na wirok a sebeobranu (hoosinsol). Daleko širší záběr bude mít naše letní soustředění, které se bude konat od 21. do 30. srpna v Malých Svatoňovicích (stejně jako v loňském roce).


20 let Sonkalu 1998-2018

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(86)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(42)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(47)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(41)
Snad nepotkám čerty po závodech!(32)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img