czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Krásná tečka za tkd víkendem aneb trénink s Eugenijem Piksaevem

TTT
Eugenij Piksaev
Martin Svitek, 5.4.2012 – Už dlouho jsem vám nemotal hlavu závorkovým povídáním, tak tady jedno máte ;o)

Po Czech Openovém víkendu by si člověk zasloužil trochu odpočívat, tak jsme tuto sobotu měli matsogi seminář (který fakt bolel), v neděli zkoušky na Dany (ono tři hodiny čučet taky není žádná sranda) a seminář s (vel)Mistrem. Po zkouškách mě a Toma Kubu (big boss Il Kyok Náměšt nad Oslavou, přezdívaný Tvrdý, protože je to drsňák) oslovil Martin Zámečník, že je tu na návštěve Eugenij Piksaev - reprezentant z Ruska, několikanásobný medailista z MS, osobní žák mistra Pak Bong Doka a vlastník jedněch z nejrychlejších neasijských rukou, co jsem kdy viděl. A to je stejně starý jako já (ano ano, troška závisti :o) ). Eugenij vypadal trošku zaskočený tím, že má vést trénink, dost zaskočený tím, že pro 9. kupy až IV. Dany a akurátně zaskočený tím, že mluví jen rusky. Naštěstí byl v centru přítomen Marinátor (Marina Baranová) a ikdyž zaskočeně, tak postupem času plynně překládala, i vtipná byla. Trénink nebyl vůbec zajímavý náplní, cvičili jsme základní techniky a projeli tuly do I. Danu. Co se nám Eugenij snažil předat bylo zpevnění celého těla a správný výdech v jednom okamžiku. To každý ví, že tak má být, jenže zkuste ho napodobit. Začali jsme obyčejným úderem v narani sogi, nejdřív jen volný pohyb ruky, pak volný pohyb ruky a jen posledních pár centimetrů techniky maximální rychlost a zpevnění, pak 10x technika ostře. Hlava to chápala, protože to Eugenij ukazoval. Tělo to nedělalo, protože je lemra líná. A tahle idea se táhla celým tréninkem, nic víc, nic míň, ale o co jiného než maximální energii nám ve fyzické části taekwonda jde. Musím říct, že způsob, kterým Eugenij vytváří ten ohromný švih, podle mě (s veškerou úctou), není úplně správně. Cvičí to stejně i hromada závodníků z Koreje, Ruska a vůbec východu. Na konci techniky jim jde tělo proti rukám a tak sice technika vypadá energičtěji, ale jsem přesvědčený, že výsledná síla nesměřuje tam, kam by měla. Že si vizuelně sílu přidají, ale reálně by technika bolela míň, než by mohla. Boky tedy nejdou před technikou v jejím směru, ale jsou v závěru v protipohybu proti technice....jako kdyby oštěpař házel oštěpem dopředu a přitom tělem couval.
My asi chceme kombinaci našeho a jejich, celistvost pohybu celého těla, tak jak učí velmistr Hwang a neuvěřitelnou energičnost trupu a rukou, tak jak ukázal Eugenij (a já když se o to snažil den na to před žáky na Petřinách, tak mi bylo ze mě trochu do smíchu a trochu do pláče, ale snad to za pár let půjde, včera jsem to zas zkoušel v lese. ...a zas to nešlo, ale kde je vůle, tam je cesta :o) ). Eugenij sám toto přiznával, že zná hromadu českých reprezentantů a že vidí, že mají v technice hromadu síly, ale zpevnění a přesnost mají lepší rusové a to se rozhodčím líbí. Tedy, že to správné nemusí být vždy to, co vyhrává. A že chce v Rusku pohled na věc pomalu měnit.

Na konci tréninku se jedna z nás zeptala, co je jeho recept na tak neuvěřitelnou rychlost rukou. A tady je ten tajný recept: začal cvičit v 11 letech a až do 22 let věku nic nevyhrál, sportovně nic nedokázal. Pak začal cvičit s Mistrem Pak Bong Dokem, individuálně, jeden na jednoho a trvalo to, ale po třech letech se dostavily první úspěchy. To mě na sabom Piksaevovi zaujalo nejvíc, 11 let cvičení je doba, kterou vydrží málokdo a on se pak rozhodne, že je potřeba něco změnit a místo výmluv to udělá. Možná i proto si, Sonkaláci, važte Ondry, který je téměř každou sobotu k dispozici na volném tréninku a učí a opravuje, ten kontakt žák:učitel - jeden na jednoho je něco, co vám dá opravy, které hromadný trénink nemůže. Stejnou možnost máte na každém soustředění...

Aneb další zážitek, který mi ukázal, že toho moc neumím. Je těch zážitků poslední dobou celkem dost.

Děkuji tímto sabom Piksaevovi za velmi podnětný trénink (a omlouvám se za můj přinaštvaný výraz, ale ten já mám vždycky, když mě něco zaujme a přemýšlím o tom) a sabom Zámečníkovi za to, že mě přes moji občasnou drzost a zvláštnost na tyto akce zve. Vážím si toho.

Hezky se namotivujte :o)
YouTube video

Carpe diem.

Svíťa (Martin Svitek, III. Dan)
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
mamba (9.4.2012 – 21:46)
Pěkný článek. To jak na konci každé techniky zpevní celé tělo asi nikdy nepochopím, ale vypadá to fakt úžasně. Mimochodem zajímavý zdroj videa :)).
Pěkný článek. To jak na konci každé techniky zpevní celé tělo asi nikdy nepochopím, ale vypadá to fakt úžasně. Mimochodem zajímavý zdroj videa .
voda (7.4.2012 – 19:54)
Určitě to musela být pěkná zkušenost, škoda, že jsem tam nemohl být. Jinak parádní článek. ;)
Určitě to musela být pěkná zkušenost, škoda, že jsem tam nemohl být. Jinak parádní článek.
banesto (5.4.2012 – 12:33)
Hmm a ja si uzil 4 hodinove sezeni na Rade svazu. Trenink musel byt super, skoda, ze jsem o nem nevedel...
Hmm a ja si uzil 4 hodinove sezeni na Rade svazu. Trenink musel byt super, skoda, ze jsem o nem nevedel...
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img