czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění je při platbě do 15. října za 2200 Kč. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Návštěva Znojma, nejen na okurky

TTT
  177
Seminář s Velmistrem Choi Jung-hwa
Jan Dvořáček, 1.10.2012 – V sobotu 22.9.2012 se nás hrstka pěti odvážných, jímž se zachtělo v sobotu vstávat kolem páté hodiny ranní, vypravila do nedalekého Znojma (cca 200 km). Tamější ITF pořádala tohoto dne mezinárodní seminář se synem zakladatele Taekwon-Do, Jung-Hwa Choiem.

Vyráželi jsme asi o sedmé hodině ranní z Opatova. Cesta proběhla bez potíží a byla celkem příjemná, tam i zpět (nevím, jak pro Ondru, který řídil, jelikož docela pršelo, ale neztěžoval si :-) ). Na místo konání jsme dorazili v předpokládaný čas asi 9:30, takže bylo dosti času na převlečení se do doboků a lehké rozehřátí.

Na semináři bylo podle mého odhadu okolo 200 návštěvníků z různých zemí. Itálie, Německo, Chorvatsko, Irsko, Česko… dál si nepamatuju:-). Seminář začal kolem 10:00 a započal úvodní rozcvičkou, jíž vedl jistý slovenský mistr, jméno, bohužel, nevím. Byla to rozcvička celkem náročná, a jelikož jsem díky svým ztuhlým a bolavým nohám tam byl jako největší důchodce, byl každý můj pohyb utrpením. Poté jsem se ale lehce rozhýbal a dalo se to zvládnout.

Seminář byl zaměřen, spíše než na cvičení, více na povídání. Zacvičila se určitá technika nebo nějaký tul a velmistr Choi upozorňoval na chyby, které v nich zahlédl. První technika byla annun so ap joomok jirugi. Zde velmistr Choi upozorňoval především na to, že mnoho lidí v této technice provádí zpětný pohyb ramenem bouchající paže. Další technikou byl kop apcha busigi. Při tréninku tohoto kopu preferoval Choi chůzi vpřed místo namístě. Při chůzi vpřed se totiž mnohem lépe využije plná váha těla, která se vloží do kopu.

Následovaly tuly. Zacvičili jsme určitý tul, poté se posadili kolem Choie do kruhu. On vybral tři až pět dobrovolníků, kteří tul předvedli, nejprve celý samostatně, pak na počítání. Choi opravoval chyby a nutil nás kolem sedící, abychom se je snažili objevit rovněž.

Na závěr jsme byli rozřazeni do skupin, každá dostala vyrážeč a trénovali jsme kopy apcha busigi a dolyo chagi a zkoušeli využít celou váhu našeho těla, jak nám bylo již předtím několikrát řečeno. Byla to docela zábava.

Jak celkově hodnotím seminář:
Trochu mě zklamala nechvalná organizace, např. když se téměř na konci semináře Choi věnoval pouze druhým a vyšším Danům. Ostatní jsme tam pouze asi 15 – 20 min postávali a nikdo se nám nevěnoval. Druhá věc byl špatně zajištěný překlad. Slečna, coby tlumočnice, se úplně nechytala a vždy z rozsáhlé Choiovy věty přeložila pouze pár slov. Není to ovšem její chyba, tlumočit je opravdu složitá věc. Já bych na tom byl stejně. Naštěstí se pak tlumočení ujal pan Zámečník a po něm jeden ze znojemských cvičenců, kteří již věděli co a jak.
Zase něco pozitivního, nadchly mě Choiovy myšlenky a jeho postoj k výuce. Např. aby se člověk dále rozvíjel v Taekwon-Do, musí si s druhými pomáhat a podporovat se navzájem, namísto snažení se někoho předběhnout. Buď se budeme vzájemně předbíhat a nikdo z nás se nezlepší, nebo si budeme pomáhat a zlepšíme se všichni.
To je vše z mých postřehů, které jsem si ještě stihl zapamatovat:-).

Jan Dvořáček
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
banesto (25.9.2012 – 15:32)
S tou skupinovkou je to dost lame.... Jdu to opravit ;)
S tou skupinovkou je to dost lame.... Jdu to opravit
chrobi (25.9.2012 – 15:14)
A v top fotkách jen skupinovka jinýho oddílu, Sonkalu ne. Vymyslím víc možných důvodů proč to tak je... ;)
A v top fotkách jen skupinovka jinýho oddílu, Sonkalu ne. Vymyslím víc možných důvodů proč to tak je...
mirek (24.9.2012 – 22:06)
To musela byt zajimava akce.
Btw. moc pekny fotky.
To musela byt zajimava akce.
Btw. moc pekny fotky.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(30)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img