czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Nezdolný duch

TTT
Pavel Loupal, 1977-2013
Ondřej Vrábel, 26.11.2013 – Zde leží 300 těch, kteří splnili svou povinnost. To je klasický citát a ukázka nezdolného ducha v Encyklopedii Taekwon-Do ITF. Pro mne osobně se příkladem nezdolného ducha stal Pavel Loupal, který mnoho let velmi srdnatě bojoval se zákeřným onemocněním.

Pavel začal svoji taekwondistickou cestu v roce 1992 v rodné Třebíči, aby po několikaleté pauze pokračoval v roce 2002 v pražském Sonkalu. V průběhu studia na střední i vysoké škole se Pavel věnoval poznávání naši zeměkoule. Během svých toulek poznal mnoho zemí a rozdílných kultur, o kterých nám s nadšením vyprávěl. V roce 2006 se vydal na dlouhou cestu kolem světa, která jej zavedla na africký, asijský a americký kontinent. Jedna z Pavlových historek byla i sympaticky taekwondistická. Při pobytu v Sýrii navštívil místní tělocvičnu taekwonda a s místním trenérem diskutovali o technikách. V rámci sporu trenér vytáhl mobilní telefon, na kterém měl videa s tuly. Video vyvolalo velký úsměv na Pavlově tváři, protože pocházelo z našich www stránek, pouze mělo odstraněný závěrečný titulek, který byl nahrazen logem klubu :-)

Naneštěstí se několik týdnů před koncem více než roční cesty začalo projevovat závažné onemocnění, jež bylo důvodem zkrácení pobytu na jihoamerickém kontinentu a urychleném transportu do České republiky.

Bohužel prognózy lékařů nebyly vůbec příznivé, ale Pavel se osudu vzepřel jako opravdový nezdolný bojovník. Tak jako celý život bojoval proti stereotypům a zažitým dogmatům, i v tomto případě odmítl statistiku a překonal ji více než desetinásobně. Obrovskou vzpruhou pro něho bylo získání vytouženého I. Danu v dubnu 2009 a následná gratulace Mistra Hwanga.

V následujících letech Pavel zajišťoval chod svazového serveru a svými znalostmi přispěl k mnoha vylepšením a zavedením standardů v jeho provozu. V roce 2011 navštívil spolu s českou reprezentací KLDR a mohl tak zkompletovat objevování korejského poloostrova, kolébku taekwonda, které započal v roce 2006.

Bohužel v loňském roce se opětovně projevily příznaky vážného onemocnění a na novo začal boj s osudem. Přes veškeré Pavlovo úsilí, podporu rodiny, přátel a um současné medicíny svůj boj 19. listopadu 2013 prohrál.

Na Pavla se skvěle hodí upravený citát Jana Wericha o Bernardu Shawovi, který si vypůjčím:
„Pavel Loupal byl živ 35 let. Byl to krátký anebo dlouhý život ? Krátkej život, protože Pavel tady moh bejt ještě dvěstěpadesát let, protože pořád měl co říct. ... Takhle je to. ... Zatím co v této chvíli po celém glóbusu je roztroušeno já nevím kolik třicetiletých, který tady už čtyřistapadesát let nemuseli bejt.“

Pavle, budou mi chybět naše diskuse o technice. Teď se můžeš učit tam „nahoře“ od pana Generála.

Poslední rozloučení s Pavlem proběhne ve středu 27. listopadu 2013 ve 12.00 hodin v obřadní síni Nového hřbitova v Třebíči.

Fotografie z cest najdete na Pavlových stránkách http://www.loupal.net/
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
20 let Sonkalu 1998-2018

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(86)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(43)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(47)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(41)
Snad nepotkám čerty po závodech!(32)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img