4
5
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Obě nejúspěšnější juniorky jsou ze Sonkalu

TTT
  71
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů
Zahajovací nástup všech 192 účastníků Mistrovství Čech

Ondřej Vrábel, 27.4.2003 – V sobotu 26. dubna se v Třeboni zúčastnilo 192 závodníků z 13-ti oddílů letošního Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů. Náš oddíl měl na tomto šampionátu 25 závodníků ze kterých jsme složili 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři). Přestože někteří závodníci nemohli kvůli zdravotním problémům nastoupit do všech svých disciplín (Hoang Huy - matsogi, Tomáš Bobek - matsogi a t-ki), získali jsme v konečném účtování vynikající druhé místo !!!.

Barbora Hemerová - Yopcha jirugi

V disciplíně tul (technické sestavy) se našim závodníkům tradičně dobře daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. V žákyních získala svoji první zlatou medaili vůbec Pavla Dvořáková (žákyně 6.-5. kup), Barbora Hemerová a Dominika Bardonová získaly 2. resp. 3. místo mezi žákyněmi 4. kup a vyšší.
Honza Konár tentokrát získal pouze 3. místo v žácích 4.-3. kup, přestože jím předváděné sestavy byly opravdu vynikající. V juniorských kategoriích jsme měli již daleko početnější zastoupení a to se odrazilo i na počtu medailí. Filip Janků si svým výkonem zajistil 2. místo v juniorech 8.-7. kup,
ve stejné kategorii juniorek obsadila Martina Svitáková druhé a Radka Koldinská třetí místo (pro obě to byla první soutěž vůbec). Lucka Kolmanová načala v tulech juniorek 4.-3. kup svůj vynikající výkon a zaslouženě získala 1. místo. Chuť druhých míst okusili Pavel Zavadil (I. dan a vyšší) a Milan Fulmek (4.-3. kup).
V seniorské kategorii jsme měli 6 zástupců - Pavel Bareš 3. místo (I. dan a vyšší) a Slávek Vinogradov 3. místo (4.-3. kup), Martin Svitek získal 1. místo mezi seniory 2.-1. kup.

V soutěži sestav týmů získali naši senioři 1. místo, 2. místa obsadili týmy žákyň a juniorek a 3. místo obsadili junioři.

Lucie Kolmanová - sportovní boj

Ve sportovním boji (matsogi) na nás hned na začátku čekalo ohromné překvapení - Ivana Hřebačková si při své závodní premiéře v této disciplíně počínala více než zdatně a
její 1. místo v žákyních do 38kg je vynikající! Filip Konár se v juniorech do 58kg probojoval do finále, kde podlehl zkušenějšímu soupeři. Druhé místo získal i Martin Hlůže,
když ve finále podlehl Tomáši Čeledovi (čtyřnásobný medailista z uplynulého Mistrovství Evropy). Druhou zlatou medaili na těchto závodech získala Lucka Kolmanová (juniorky B -53kg).
Bára Sýkorová si postupně poradila se třemi závodnicemi a vybojovala tak 1. místo mezi juniorkami A do 60kg. Tomáš Bobek si při rozcvičování obnovil svalové zranění z Mistrovství
Evropy a bohužel nemohl do zbytku soutěže nastoupit. Třikrát 3. místa postupně získali naši seniorští závodníci - Tran Vu Huy (do 71kg), Martin Svitek (nad 71kg) a Slávek Vinogradov
mezi seniory skupiny B nad 80kg.

V matsogi týmů se stali vítěžkami naše žákyně bez boje, protože jiný tým se do této soutěže nepřihlásil. Druhé místo obsadili naši senioři, když nejprve přemohli tým školy Dan-Gun a
ve finále podlehli týmu českobudějovického Tong-Ilu. Tým juniorek obsadil místo třetí.

Dominika Bardonová - speciální techniky

T-ki, česky speciální přerážecí techniky, to je naše dlouhodobě parádní disciplína a Mistrovství Čech se změnilo v gala představení našich děvčat. Vše začala Dominika Bardonová
v žákyních, když si vyskákala 1. místo a poté v týmu s Ivou Hřebačkovou a Pavlou Dvořákovou rovněž obsadili 1. místo. Následovala kategorie juniorek B, kde se po základních skocích
rozeskakovala naše děvčata (Lucka Kolmanová a Martina Bardonová) s dalšími závodnicemi, aby Martina vyskákala 3. a Lucka skvělé 1. místo. První místo je pro Báru Sýkorovou mezi
juniorkami A skoro povinné (Bára je aktuální juniorská mistryně světa a vícemistryně Evropy). Bára posléze svoji formu a hlavně vynikající výskok potvrdila. Toto trio juniorek skvěle zvládlo
i soutěž týmů a do naší sbírky připadlo další první místo. Pěž prvních míst z 5-ti možných - co víc si přát? :-D

Senioři nakonec nastoupili pouze do soutěže týmů a z rozeskakování o 1.-2. místo odešli poraženi, ale vzhledem ke zdravotním problémům je druhé místo více než dobré.

Třetí zlatou medaili získala v silovém přerážení Bára Sýkorová. Martin Hlůže obsadil 3. místo v juniorech skupiny A a Lucka Kolmanová rovněž 3. místo mezi juniorkami B. V týmové soutěži
patři našim juniorům 3., juniorkám 2. a seniorům skvělé 1. místo!!!

Lucie Kolmanová a Barbora Sýkorová - nejúspěšnější juniorky Mistrovství Čech (obě Sonkal)

Při závěrečném vyhlašování nejúspěšnějších jednotlivců obdrželi Lucka Kolmanová (juniorka B) a Bára Sýkorová (juniorka A) pěkné poháry za první místa v tomto hodnocení. Pohár pro nejúspěšnější
oddíl si odvezla škola Tong-Il České Budějovice, ale náš oddíl obsadil senzační 2. místo !!!

Kompletní výsledkové listiny z Mistrovství Čech jsou ZDE (RTF formát).