czech english Na webu naleznete 104 617 fotek a 602 videí.
kalendář
březen 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Máme plno! Veškerá volná místa jsou vyčerpána, přijímáme přihlášky na čekací listinu.
Informace k soustředění ZDE a zatím konečný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.3. - NE
24.3. - ANO
31.3. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Početná účast a výborné výkony

TTT
  258
Sonkal Open (žáci, junioři a senioři) propozice a přihláška
Ondřej Vrábel, 27.5.2013Série svazových soutěží v Čechách vyvrcholila květnovým setkáním talentované mládeže v Nymburce a na pořadu byly soutěže pořádané jednotlivými oddíly. Více než desetiletá tradice Sonkalu v pořádání regionální soutěže nás zavazovala k uspořádání dalšího ročníku závodního setkání v Praze. Stejně jako v minulosti jsme využili sportovní haly Základní školy Petřiny jih.

Do samotných soutěžních klání nakonec zasáhlo více než 125 závodníků z 9 škol (Dan-Gun, GBHS, Chon-Ji, Kerberos, Kwang Myong, Panter, Pardubice, Silla a domácí Sonkal). Velmi cenným příspěvkem byla účast čtyř rozhodčích budějovického Tong-Ilu. I díky nim celý soutěžní den proběhl velmi hladce a dovolím si tvrdit úspěšně.

Po nezbytné ranní registraci a kontrole váhy závodníků pro sportovní boj, proběhl těsně po půl desáté slavnostní nástup s představením jednotlivých škol. Hned v zápětí se na třech připravených soutěžních plochách rozběhli zápasy v sestavách žáků. Mnohé školy soutěže využili k otestování závodních nováčků, a proto kategorie žlutých pásků čítaly více než 10 soutěžících. Začátečníky postupně střídali již ostřílenější borci se zelenými, modrými a červenými pásky. Protože se na Sonkal Openu závodí systémem každý s každým, tak je pro všechny připravena velká porce zápasů jak v sestavách tak boji. Během jednoho dne může každý získat cenné soutěžních zkušenosti i v méně obsazených kategoriích. Čas a soutěžní plán však neúprosně kvapí a zkušené organizátory nedokáže rozhodit ani nefunkční tiskárna, žáky střídají junioři, kteří předvádí ještě kvalitnější výkony než jejich mladší kolegové a kolegyně v dobocích. Ale i tato část soutěže rychle končí a žáci se oblékají do chráničů, aby absolvovali utkání ve sportovním boji. Než přijdou na řadu junioři, stihnou rozhodčí absolvovat výborný oběd v nedaleké restauraci.

Po obědové přestávce následuje předání pohárů pro nejúspěšnějšího žáky a žákyni, kterými se staly Petr Pros (Sonkal) a Jennifer Tranová (GBHS). Krátká odbočka – velmi se nám osvědčilo předávat medaile přímo na tatami po skončení dané kategorie.
Junioři, kterých je v soutěžním poli největší porce, se utkávají o své medailové vavříny, aby je mohli na závěr soutěžního dne absolvovat i senioři a seniorky. Především mezi seniory se ve sportovním boji „přiostřuje“, ale než přehnanou snahou či nekontrolovaným kontaktem, je to dáno menší zkušeností bojovníků. Přesto jsou k vidění na závěr soutěže velmi pěkné zápasy a soutěž tak skutečně graduje.

Poslední medaile jsou předány a zbývá vyhlásit nejúspěšnější jednotlivce mezi juniory a seniorky, kterými se nakonec stali:
• Marina Baranová (GBHS) – juniorka
• Jiří Huml (Sonkal) – junior
• Jana Kovářová (Sonkal) – seniorka
• Tomáš Vodička (Sonkal) – senior

Tři příčky nejúspěšnějších škol získaly:
1. Sonkal 26-17-11 (zlaté – stříbrné – bronzové)
2. GBHS 7-11-9
3. Dan-Gun 5-7-4

Před devatenáctou hodinou finišuje úklid veškerého vybavení a samotné haly, další výborná soutěž je za námi a my se můžeme těšit na Sonkal Open 2014, který pro vás Sonkal bude pořádat opět v druhé polovině května.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rozhodčím za vynikající celodenní práci, soutěžícím za předvedené výkony a Českému svazu Taekwon-Do ITF za finanční podporu a záštitu nad celou akcí
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(76)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(36)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(40)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(36)
Snad nepotkám čerty po závodech!(28)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img