czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Podzimní soustředění 2013 - první dva dny

TTT
  105
Podzimní soustředění (informace)
Jan Dvořáček, 28.10.2013 – Dne 26. 10. 2013 v sobotu jsme se vypravili na každoroční podzimní soustředění, které se vždy pořádá před mistrovstvím ČR, a stejně jako již minulé roky se koná opět v Zákupech. To je malá vesnička mezi Mimoní a Českou Lípou.

Vyráželo se tedy v sobotu 26. 10. 2013 cca v 9:00 od ZŠ Vybíralova na Černém mostě a pro většinu účastníků byla doprava společná autobusem. Někteří, včetně mě, se do Zákupů dopravili po vlastní ose. Po příjezdu na místo konání se všichni pustili do přenášení věcí od autobusu do ubytovny a poté stavění tatami v tělocvičně. Po skončení těchto aktivit následoval oběd, asi ve 12:30, a ihned po něm přenáška ohledně soutěžních pravidel v Taekwon-Do ITF, kterou vedl Ondra Vrábel.

V 15:00 započal první trénink, který byl zaměřen především na tuly a techniky v jednotlivých tulech. Tréninku se účastnili všichni z přítomných (někteří pouze jako kameramani). Jelikož se jednalo o první trénink na soustředění, nebyl příliš fyzicky náročný. Celý trval do 17:00 hod. Od 18:00 hod nás čekala večeře a od 20:00 do 21:00 večerní trénink. Na tomto tréninku se nejprve ještě probrala soutěžní pravidla (to, co se nestihlo odpoledne) a poté se starší cvičící odebrali na trénink silového přerážení, jehož vedení se nadšeně chopil Martin Svitek. Zbylí mladší cvičenci se pod vedením Ondry Vrábela zaměřili na trénink speciálních technik. Po skončení tohoto tréninku se všichni odebrali provést pravidelné úkony před spaním a od 22:00 již následovala večerka. Po večerním tréninku ještě dorazili dva účastníci, kteří akorát přijeli z Třeboně, kde byli na soustředění české reprezentace.

Druhý den, tedy v neděli započal snídaní od 8:00. Někteří odvážlivci (přiznám se, že já mezi nimi nebyl) se rozhodli již v 7:00 podstoupit ranní běhání. V 10:00 nás opět čekal trénink, který byl tentokrát zaměřený na speciální techniky pro vyšší pásky (modré, červené a černé) pod vedením Ondry Vrábela. Nižší pásky se věnovaly cvičení tulů, které vedl Martin Svitek. Celý trénink byl zakončen posilováním, rovněž pod odborným vedením Martina Svitka.

Ve 12:30 byl oběd a po něm jsme někteří odjeli auty do vedlejší vesnice, kde jsme fotili různé Taekwon-Do techniky a různé akce. Myslím, že se spousta fotek povedla a jistě si je můžete prohlédnout na našich stránkách v záložce Fotogalerie.
Po příjezdu z focení následoval ihned odpolední trénink v 15:00. Tentokrát byl zaměřen na matsogi, resp. nácviku kombinací na matsogi a později na rozvoj rychlostní vytrvalosti v matsogi. Celý trénink byl fyzicky hodně náročný, ale všichni jsme jej statečně zvládli. Trénink končil v 17:00 řádným protažením unavených svalů. Tradičně v 18:00 jsme se odebrali na večeři.

V 19:00 některé červeno černé a černé pásky čekalo přezkoušení na vyšší technické stupně, tedy Danové. V přezkoušení byl zahrnut celý zkouškový program. Začínaly se tuly, poté následovalo matsogi se sebeobrannou, poté speciální techniky a nakonec silové přerážení a teoretické znalosti. Všichni zúčastnění podali slušné výkony. Někteří lepší, někteří horší, ale bohužel jen někteří byly puštěni na prosincové zkoušky. Po skončení přezkoušení následoval individuální trénink, který výjimečně započal ve 20:30, a tudíž skončil v 21:30, tedy o půl hodiny déle. Po tréninku opět přišla pravidelná večerka.
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(31)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img