czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

První den jak jej viděl Kuba

TTT
  311
Mistrovství České republiky žáků, juniorů, seniorů a veteránů
RES, 20.11.2013 – Již podruhé v životě jsem dostal šanci podívat se na závody z trošku jiného úhlu než všichni ostatní Sonkaláci. Jel jsem totiž letos jako pořadatel. A tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, co všechno takové závody obnáší. Protože člověk, který si tím vším neprojde, asi stěží uvěří, co všechno se musí stihnout najít, rozmístit, postavit (a v případě pohárů opravit). To jsem zjistil hned první den, tudíž v pátek, protože jsme nemohli najít svazové tablety, čekali jsme než odejdou basketbalisti (což bylo až kolem půl deváté večer), poté jsme s radostí zjistili, že poháry jsou až na pár výjimek rozpadlé, nebo nedrží tvar. Takže celý organizátorský složený z čtyř lidí pod vedením Honzy Kratochvíla šel spát až po půl jedné ráno.

A druhý den ráno, abychom byli čilí, se vstávalo v sedm, šlo se na snídani a do haly pracovat. Před námi byl zajímavý, avšak příšerně dlouhý, den. (Pracovali jsme od osmi od rána, do devíti večer) Ale mě to nevadilo, protože mi společnost dělali kamarádi z oddílu, a ani ostatní organizátoři nebyli špatnými společníky. Sobota ubíhala docela pomalu, protože práce byla vždy nárazová, tzn.: dvacet minut vás chce pro něco poslat pět lidí najednou a pak další půl hodiny jen sedíte na zadku a nudíte se. A takhle pořád dokola. Bohužel jsem nestihl sledovat výkony mých kamarádů tak, jak bych chtěl, protože zpoza místa, kde jsme měli zázemí, nebylo vidět na všechny ringy, přesto zápasy které sem viděl, stály za to. A že bylo na co koukat: matsogi juniorů a juniorek opravdu stálo za vidění. A obzvláště se mi líbil výkon Aleše Charváta v ringu, kde se snažil prodat i svoji duši za vítězství. Nutno ještě podotknout, že se, pokud vím, v sobotu nikdo vážněji nezranil a ani netekla krev. Po polední pauze přišel na řadu i wirok, kde mě velice udivovalo, kolik zápasníku nepřerazilo ani jednu ze svých technik. Ale nestěžuji si, alespoň jsem neměl moc práce se skládáním desek. Po skončení závodů jsme s oddílem byli na malou chvíli posedět a popovídat ve sportbaru. Debata se nesla v rytmu příjemné zábavy a lehkého pomlouvání, ale to už je pro Sonkal typické.

I neděle byla zajímavá, možná i o něco lepší než sobota, protože jsem byl odpočatý a na programu bylo plno zajímavých věcí. Například scénky seniorů, které byly velmi povedené a někdy se člověk až bál o herce, třeba když Janča Kovářova dostala do hlavy židlí, nebo když se v jedné scénce objevila opravdová sekera. Ale jinak předvedli závodníci perfektní výkony, až na jednu udivující věc, které jsem si všiml i v sobotu - kolem poloviny lidí na MČR co jsem viděl, vůbec nezvládalo techniku Sang makgi, což mě dost překvapilo, protože se mnohdy jednalo o černé pásky.

Jinak jsem moc rád, že jsem se mohl závodů takto účastnit, přineslo mi to plno skvělých zkušeností, například to, že jsme sice oddíl, kde polovina lidí kašle na zákazy a klidně vleze do VIP zóny i přes mé mnohonásobné prosby, ale jsme zároveň oddíl se skvělým týmovým duchem a plný tvrdě trénujících lidí, o čemž svědčí i fakt, že jsme nejúspěšnějších oddíl MČR.

Ress
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
ress (20.11.2013 – 14:11)
Děkuju :)
Děkuju
Editováno: ress dne 20. 11. 2013 ve 14:11
banesto (20.11.2013 – 10:54)
Kubo velmi pěkný článek! *OK*
Kubo velmi pěkný článek!
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(31)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img