czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

První vrchol soutěžní sezóny zdolán

TTT
  255
Czech Open (žáci, junioři a senioři) ( propozice a přihláška )
Ondřej Vrábel, 12.4.2013 – Letošní největší mezinárodní soutěž v České republice ve sportovním taekwondu ITF, která se uskutečnila 6.-7. dubna 2013 ve velké sportovní hale v Nymburce, byla jednoznačně spjata s číslovkou 10.

Jednalo se již o 10. ročník této mezinárodní soutěže a zúčastnilo se jí 10 zemí. Díky mnohaleté práci oddělení soutěží Českého svazu Taekwon-Do ITF se v Evropě z Czech OPENu stává respektovaná mezinárodní soutěž na kterou se mnohé výpravy opakovaně vrací. Přejme si, aby tomu tak bylo i následujících letech, kdy budeme kroutit již druhou desítku.

Termín soutěže je každý rok vybrán tak, aby zde mohli všichni závodníci otestovat svou aktuální formu před vlastním mistrovstvím Evropy. To se v letošním roce koná 24. - 28. dubna 2013 ve slovinském Bledu.

Ale pojďme si říci, jaký byl ročník letošní, tedy jubilejní. V číslech zde soutěžily 3 věkové skupiny (žáci, junioři a dospělí) ve 4 soutěžních disciplínách (technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky a silové přerážení). Jak již bylo psáno výše, představilo se zde 10 zemí (Slovensko, Slovinsko, Rusko, Bělorusko, Lotyšsko, Maďarsko, Holandsko, Grónsko, Skotsko a domácí Česká republiky), 31 škol taekwonda ITF a celkem 277 závodníků.

Sobotní dopolední registrace a vážení všech závodníků proběhlo s výjimkou jedné zpožděné slovinské výpravy řádně a ve stanovených termínech. Slavnostní zahájení proběhlo úderem 14. hodiny, kdy byly jednotlivé výpravy přivítány a představeny. Během několika minut se na čtyřech zápasištích rozběhly souboje v technických sestavách, kdy na centrální ploše číslo 1 probíhaly zápasy výhradně kategorie černých pásků.

Během odpoledne se do soutěžní vřavy zapojily i soutěžní plochy číslo 5. a 6., kde závodníci bojovali o medaile ve speciálních přerážecích technikách a silovém přerážení. Prioritou prvního soutěžního dne bylo ukončení žákovské věkové skupiny což se podařilo.

Český svaz Taekwon-Do ITF si navíc k jubilejnímu 10. ročníku nadělil také novou propagační stěnu, kterou po grafické stránce připravil Martin Gottwald ze studia everyday.cz s fotografií Petra Poklopa (vedoucí školy taekwon-do ITF Dan Gun Praha), kterou vyfotografoval na loňském mistrovství světa juniorů v Estonsku. K nové stěně byl přidán ještě jeden dárek, který je ze smrkového dřeva, a to zcela nové stupně vítězů. Medailisté si tak mohli vychutnat premiéru před novou reklamní stěnou.

Sobotní soutěžní program končil před 20. hodinou a v jeho závěru proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších závodníků v žákovské skupině. Poháry si odvezli výhradně zahraniční soutěžící, a to žák Domen Zabukovnik (škola taekwon-do ITF Skala Velenje ze Slovinska) a žákyně Polina Medvedeva (Lotyšsko).

Druhý soutěžní den začal v 8:30 hodin a to již skoro výhradně ve sportovním boji, který byl později doplněn ještě přerážecími disciplínami juniorů a seniorů. Celá soutěž probíhala v neděli doslova raketovým tempem a tak již krátce po obědě mohlo dojít k vyhlášení nejúspěšnějších juniorů, seniorů a následně i škol taekwonda ITF.

Ve skupině nižších pásků (skupina B) se stali nejúspěšnějšími v součtu všech 4 disciplín junior Jan Korbel (škola taekwon-do ITF Won Hyo Třeboň), juniorkou Pavla Hvězdová (škola Taekwon-Do ITF Silla) a seniorem Jan Pospíšil (škola Taekwon-Do ITF Tong-il České Budějovice). Seniorka nebyla pro shodnost výsledku vyhlášena.

V prestižní skupině vyšších červených a černých pásků (skupina A) se stali nejúspěšnějšími junior Martin Brabenec (škola taekwon-do ITF Ge-Baek Hosin Sool), juniorka Anna Nevludová (škola taekwon-Do ITF Frýdek Místek), senior Filip Gavlas (škola taekwon-do ITF Frýdek Místek) a seniorka Ilona Hambergerová (škola taekwon-do ITF Karviná).

Mezi všemi zúčastněnými školami se stala nejúspěšnější škola taekwon-do ITF Frýdek Místek (vedoucí Kateřina Birkášová), která tak zároveň obhájila své vítězství z loňského roku a potvrdila tak svou momentální neporazitelnost. Na druhém místě se umístila škola taekwon-do ITF Ge-baek Hosin Sool (vedoucí Martin Zámečník) a na třetím pak škola taekwon-do ITF Sonkal Praha (vedoucí Ondřej Vrábel).

Všem medailistům gratulujeme a zároveň děkujeme všem školám za účast. Za soutěžní oddělení se těšíme v příštím roce na viděnou při 11. Czech OPENu, který se bude konat před mistrovstvím Evropy 2014, jak velí naše tradice.
Mohlo by Vás také zajímat:
Jak to viděla Léňa
20 let Sonkalu 1998-2018

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(86)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(42)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(47)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(41)
Snad nepotkám čerty po závodech!(32)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img