4
5
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Skromné počty našich závodníků

TTT
  24
Celorepublikový turnaj technické skupiny A
Úvodní nástup všech závodníků

Ondřej Vrábel, 2.2.2004 – 17. ledna tohoto roku se ve sportovní hale v Třeboni konal Turnaj juniorů a seniorů technické skupiny A, kterého se poprvé mohli zúčastnit i držitelé 4. a 3. kupů (modré pásky).

Linda Deutschová v letošním roce poprvé na republikových šampionátech závodí v juniorské kategorii a přestože přechod mezi starší (a mnohdy zkušenější) závodníky nebývá lehký ani tentokrát nezůstala bez medaile. V matsogi juniorek do 60kg Linda narazila v boji o postup do finále na velmi zkušenou Pavlou Jelečkovou, která však byla nad její síly a získala tak 3. místo.

Barbora Sýkorová - twimyo dollyo chagi

Na Barboru Sýkorovou tentokrát „zbyla“ tři 3. místa (tuly, t-ki i wirok). Očekávané 1. místo ve t-ki bylo velmi blízko, bohužel techniku dollyo chagi rozhodčí ohodnotili jen 2 body místo potřebných 3. Zlatou medaili si Bára vybojovala ve sportovním boji do 53 kg, když ve finále porazila srdnatou soupeřku Katku Čižkovou z plzeňského oddílu Narama. 3. místo v této váhové kategorii získala Lucka Kolmanová po prohře právě s Katkou.

Přestože ve speciálních technikách Bára nezískala 1. místo, stála na stupni nejvyšším třetí z našich závodnic v této disciplíně – Lucka Kolmanová. Stejně jako Ilona Hambergerová získala po třech základních technikách 9 bodů a následovala dlouhé rozeskakování, které dopadlo šťastně pro naše barvy.

Pavel Zavadil - tul

V juniorské skupině jsme tentokrát měli pouze jednoho zástupce a to Pavla Zavadila. Ve sportovním boji se Pavel neumístil na žádné z medailových pozic. Bohužel na jeho výkonu se částečně podepsala Vánoční tréninková přestávka a na svého soupeře nestačil. Pavel si vše už předtím vynahradil v tulech junioři I. dan a vyšší. Nejprve velmi snadno zvítězil nad Davidem Stirberem (Hosinsool) a po té ve finále porazil i svého dalšího pražského rivala Petra Kutílka (Dan-Gun).

Mezi seniory jsme měli opět pouze jednoho závodníka – Vláďu Švandu, který k nám přestoupil z brněnského oddílu. Tréninkové výpadky z loňského roku, kdy nejprve zakončoval vysokoškolská studia a po té absolvoval několikaměsíční kurz v novém zaměstnání, se promítla především do tulů a matosogi. Proto se tentokrát rozhodl sportovní boj vynechat. Přesto své skokanské schopnosti neztratil a 3. místo v t-ki je vynikajícím úspěchem.

Nejúspěšnějšími závodníky v juniorské kategorii se stali shodným počtem Tomáš Matějka (Naeryo) a Matěj Vlček (Il Dong), Pavla Jelečková (Koguryo) mezi juniorkami. V seniorské pak Jiří Teslík (Il Dong) a Hanka Hanousková (Tong-Il).
Nejúspěšnější školou se poprvé stal domácí oddíl Won-Hyo Třeboň (5 zlatých, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile). Sonkal se v celkovém hodnocení umístil na pátém místě, což s pouhými pěti závodníky není vůbec špatný výkon.