czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Sonkaláci se na ME rozhodně neztratili

TTT
  284
9. Juniorské a 18. Seniorské Mistrovství Evropy
Logo Mistrovství Evropy

Ondřej Vrábel, 15.4.2003
Dnes v noci se vrátila do Prahy výprava českého národního týmu z Mistrovství Evropy. V letošním roce se kontinentální šampionát konal v Košicích na východě Slovenska. Přestože organizátoři měli na přípravu méně než 2 měsíce měla samotná soutěž poměrně hladký průběh.Do pátečních bojů v technických sestavách zasáhli Linda Deutschová a Barbora Sýkorová - členky týmu juniorek. Sestavy, které předváděli české juniorky byly vynikající a po právu jim náleži zlaté medaile. Tomáš Bobek po loňské střibrné z Třeboňského ME si z Košic přivezl zlatou medaili za týmové sestavy. Protože naši senioři nenašli žádné přemožitele. Závěr prvního soutěžního dne patřil speciálním technikám (t-ki) juniorů a juniorek, zde jsme měli zastoupení opět v Báře Sýkorové (aktuální mistryně světa v této disciplíně). Přestože Bára skákala skvěle a z našeho pohledu bezchybně, přítomní rozhodčí ji za techniku dollyo chagi uděli pouze 2 body místo očekávaných 3. To bohužel znamenalo odsun do bojů o 2.-3. místo, kde si Bára počínala suveréně a vybojovala tak 2. místo.


Druhý den soutěže byl ve znamení sportovních bojů juniorů a seniorů. V této disciplíně se předvedli všichni čtyři naší reprezentanté - Linda Deutschová ve váhové kategorii juniorek do 48kg, Bára Sýkorová juniorky do 60kg, Hoang Huy senioři do 54kg a Tomáš Bobek senioři nad 80kg. Linda vybojovala 3. místo a Bára druhé. V seniorské nejvyšší kategorii svedl Tomáš velké bitvy a přestože mu do této váhové kategorie chybi alespoň 10kg vedl si velmi dobře a 3. místo mu po právu náleží. Hoang Pepa Huy toužil získat konečně na evropském šampionátu medaili a do svých zápasu se vrhl s náležitou vervou. Bohužel hned v prním zápase mu soupeř nešťastným zásahem roztrhl oboči nad pravým okem a zdálo se, že i tentokrát jeho ambice vezmou za své. Reprezentační lékař MUDr. Svoboda provizorně zajistil, aby Pepa mohl zápas vítěžně dokončit. V pauze před semifinalovým zápasem mu oboči sešil a Pepa se hned vrhl na dalšího soupeře - tentokrát z Francie. I tento zápas vyhrál, ale do finále kvůli zranění již nastoupit nemohl :-( Patří mu tedy výborné 2. místo!


Tým juniorek přidal 2. místo ve speciálních technikách a 3. místa ve sportovním boji a silovém přerážení (Linda a Bára). V neděli dopoledne Tomáš naneštěstí kvůli zranění nohy nemohl nastoupit do týmu na speciální techniky, ale jeho kolegového ho zastoupili víc než skvěle, když jako jediný tým získali plný počet bodů (15 bodů).


Vystoupení českého národního týmu na 9. juniorském a 18. seniorském Mistrovství Evropy bylo více než úspěšné. V celkovém hodnocení jsme obsadili jasně 1. místa:

 • Nejúspěšnější země juniorského mistrovství (8 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí)

 • Nejúspěšnější země seniorského mistrovství (14-3-6)

 • Nejúspěšnější země celého mistrovství (22-11-15)

 • Nejúspěšnější tým mistrovství - senioři ČR

 • Nejúspěšnější tým mistrovství - seniorky ČR

 • Nejúspěšnější tým mistrovství - junioři ČR • Kompletní výsledkové listiny jsou zde. Videa s vybranými zápasy přineseme do 14-ti dnů  Omlouváme se za obrazovou kvalitu fotografií, ale chyba je na straně organizátora, který ani na naše urgence nezařídil větší nasvícení plochy. Fotografie z historického centra Košic nám poskytla Vendula Králová z Tong-Ilu - díky.  Před samotným závěrem soutěže vstoupil i 12-ti násobný Mistr světa Roman Volák (ve videogaleirii jsou čtyři videa s jeho vystoupeními z loňské Budoshow v Brně - stejná předvedl i v Košicích).

  Nábor nových členů
  Za finanční podpory Hlavního města Prahy

  Magistrát

  Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

  Ministerstvo

  Za finanční podpory Městské části Praha 14

  Městská

  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Chcete mít vánoční exhibici v
  Divadle Horní Počernice?(31)
  Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img