czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

2x první místo z Polska

TTT
  158
Mezinárodní utkání Polsko-Ukrajina-Švedsko-Česko
Ondřej Vrábel, 12.3.2002
Česká reprezentace Taekwon-do ITF se o uplynulém víkendu zúčastnila mezinárodního utkání Česko-Polsko-Švédsko-Ukrajina v polských městech Lublin a Lubartow. Lublin je hlavním městem polského Taekwon-do, pořádají se zde mistrovství země a rovněž zde sídlí Polský svaz Taekwon-do ITF. Český tým nastoupil ve složení Aneta Jimenézová, Markéta Stránská, Lada Oberreiterová, Věra Němcová, Věra Khunová, Marcela Klimešová, Hanka Hanousková, Hoang Quang Huy, Jan Kubát, Lukáš Vaněk, Michal Košátko, Jan Mraček a Michal Kobylarz.Soutěž byla rozdělena na dva samostatné turnaje, v pátek v Lublinu a v neděli odvety v Lubartowě. V jednotlivých váhových kategoriích se vždy utkal každý s každým, výjimkou byly kategorie s více než 8 závodníky. V těchto případech byly rozlosovány 2 skupiny a vítězové se v semifinálových bojích utkali s druhými křížem. Pořadatelé přistoupili k zajímavému kroku v pravidlech – ve finále nesměli nastoupit proti sobě dva polští závodníci (přestože se v kvalifikaci umístili na postupových pozicích), pro diváky tedy bylo velmi atraktivní když domácí borci nastupovali proti soupeřům z různých států. Do kvalifikačních bojů zasáhli rovněž dvě závodnice z Argentiny, ale ani v jednom případě se do finále neprobojovali. Tým domácích závodníků byl doslova nabit mistry světa a Evropy juniorských a seniorských kategorií za posledních několik let a některá jména vyvolávala respekt: Dariusz Idzikowski, Mariusz Walach, Milosz Moskaluk, Joanna Paprocka, Joanna Lipa, Martyna Kisiel nebo Anita Pasek. Kvalifikační boje se odehrávali na třech tatami a v každém ze soutěžních dní to bylo více než 200 zápasů !!!


V pátek se do finálových bojů z našich závodníků probojovali hned 3 – Lada Oberreiterová, Lukáš Vaněk a Marcela Klimešová. Finále byly vždy pojaty jako šou – v přestávkách mezi jednotlivými koly proběhla krátká vystoupení dívčí taneční skupiny Victoria, na závěr ukázka fitness a na úplný závěr ukázka speciálních přerážecích technik a silového přerážení. Do sportovní haly s vměstnalo více než 1500 diváků a dle jejich ohlasů byli nadmíru spokojeni.
Pouze Marcele Klimešové se podařilo dosáhnout na nejvyšší stupínek a po zásluze si odnesla krásný skleněný pohár za první místo ve váhové kategorii nad 70kg. Ladě a Lukášovi se nepodařilo přemoci své finálové soupeře a patřilo jim tak druhé místo.Po sobotním volném dni se soutěžní klání přesunula do nedalekého města Lubartow. Dopoledne byly opět na pořadu vyřazovací boje a v podvečer finále, kam se tentokráte, z našich závodníků, probojovali Věra Němcová a opět Marcela Klimešová. Věra svedla velmi pěkný souboj s Martynou Kisiel, ale stačilo to pouze na druhé místo. Marcela Klimešová byla stejně úspěšná jako při pátečním finále a znamenalo to pro české barvy druhou zlatou medaili. Přestávky opět zpestřilo vystoupení „Viktorek“, fitness, řádění gorily a krokodýla na tatami i mimo něj (obzvláště bylo trefné když gorila začala parodovat Juche tul před vystoupením Jaroslawa Susky :-) ) a závěrečná exhibice v podání mistra světa v tulech IV. Dan Jaroslawa Susky.Závody v Polsku byly velice dobrou přípravou pro nacházející Mistrovství Evropy, které hostí jihočeská Třeboň 3.-5. května. Ze samotných závodů si můžete prohlédnout 158 fotografií a v krátké době budou hotová i videa s nejzajímavějšími zápasy.


Video k dispozici ve videogalerii
Mohlo by Vás také zajímat:

20 let Sonkalu 1998-2018

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(88)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(44)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(49)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(42)
Snad nepotkám čerty po závodech!(34)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img