czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Fotografie a informace z Mistrovstvi

TTT
XV. Mistrovství světa seniorů


Ondřej Vrábel, 25.4.2007 – Již 15. mistrovství světa seniorské věkové skupiny se konalo v malém slovinském městečku Bled nedaleko hranic s Rakouskem. Stejně jako v loňském roce se i před letošním světovým šampionátem konal v dějišti mezinárodní seminář rozhodčích. Z tohoto důvodu odjeli již v sobotu 21. dubna tři čeští mezinárodní rozhodčí – Ondřej Vrábel (IV. Dan), Pavel Bareš (III. Dan) a Lukáš Martiník (III. Dan).Seminář měl v letošním roce nový model – nejprve 1 den praktického semináře zaměřeného na sjednocení techniky a následně 2 denní blok zaměřený na aktuální pravidla. První část vedl vedoucí technické komise ITF mistr Ri Yong Sok (VIII. Dan) s asistenty Kim Ung Chol (VIII. Dan) a naším mistrem Hwang Ho Yongem (VIII. Dan). Druhá část byla pod vedením vedoucího oddělení rozhodčích ITF velmistra Leong Wei Menga (IX. Dan).Po třídenním semináři následoval pro rozhodčí volný den, aby mohli načerpat síly na 4 dny plné soutěžních klání. Naši rozhodčí se rozhodli podniknout výlet do několik kilometrů vzdálené soutěsky Vintgard. Mezi povinné vybavení patřili samozřejmě doboky a foto batoh. Výsledkem jsou skvělé fotografie z této nádherné scenérie.Čtyři soutěžní dny si můžete přiblížit v následujících odstavcích….
Den 1:

!!! Češi jsou mistři světa v týmových sestavách mužů !!! V dramatické finálové bitvě porazili tým Koreje. Nejprve utkání skončilo remízou a následně byla vylosována sestava Won-Hyo. Výsledek utkání byl 3-1-1 (ČR, Korea, remíza).Česká republika po prvním soutěžním dni získala ještě bronzovou medaili z týmových sestav seniorek. Mezi poslední čtyři se probojovali:

 • Jana Hoňková - tul seniorky I. dan

 • Věra Kuhnová - tul seniorky III. dan

 • Radka Heydušková - tul seniorky IV. dan

 • Michal Košátko - tul senioři II. dan


 • Všichni mají již jistou medaili :) Semifinále jsou pro sestavy a sportovní boj na programu až v neděli dopoledne, finále odpoledne.
  Den 2:

  Druhý soutěžní den pokračoval sportovním bojem jednotlivců. Z bojů již vypadli:

 • Duy Le Duc

 • Petr Kutílek

 • Michal Košátko

 • Lada Obereiterová


 • Uvedení jsou bohužel bez medaile.  Den 3:

  Dnes se našemu týmu seniorů povedl vskutku husarský kousek, když v utkání o postup do semifinále porazili tým Koreje !!! Vývoj skóre byl 1:1, 2:2, 3:3, 5:3 a 6:4. Bitva to byla vskutku excelentní a celá hala se dostalo opět do pořádného varu :) Korejský tým se po vyhlášení výsledku posledního utkání choval nesportovně, když odmítal akceptovat svoji prohru. Závodníci nastoupili na vyhlášení výsledku až po několika minutách.

  Senioři bohužel své výborné výkony však nepotvrdili v semi-finále, kdy podlehli 6:2 Tádžikistánu.

  Seniorky prošly několika koly až ztroskotaly na týmu Bulharska. Zda z toho bude alespoň nějaká medaile doplníme později.  Dopoledne končili rovněž boje v individuálních kategoriích, do semifinále, které je na programu v neděli dopoledne se dostali:

 • Aleš Vyzrál - matsogi senioři -71kg (již včera)

 • Jan Mraček - matsogi senioři -78kg

 • Libor Macháň - matsogi senioři +85kg

 • Věra Khunová - matsogi seniorky -57kg


 • Podle informací od našeho týmu má Libor jistou již nejméně stříbrnou medaili, jelikož jeho soupeř do semifinále nemůže nastoupit kvůli zranění, které mu přivodil jeho soupeř v osmi-finále.  Druhá zlatá pro ČR ! Druhou zlatou pro Českou republiku dnes vybojovala Ilona Hambergerová ve speciálních technikách !!! Íla získala stejně jako závodnice z Nového Zélandu 5x 3 body po základních pokusech a následně se rozhodlo na technice dolmyo yop chagi. V týmech seniorek jsme na kovy nedosáhli.  V sebeobraně oba naše týmy postoupili do finálové skupiny, ale zde bohužel obsadili nemedailové pozice. Ve wiroku Martin Zámečník skončil bohužel až na 4. pozici. V této disciplíně se bohužel nedařilo ani našemu týmu seniorů.  Doplnění - třetí zlatá pro ČR ! Naše děvčata večer vybouchala třetí zlato pro Českou republiku a to v týmovém silovém přerážení. Tým seniorů má ve stejné disciplíně bronzovou medaili. Ze speciálních technik jednotlivců nemáme žádnou medaili.  Den 4:

  V dnešních dopoledních semifinálových zápasech postoupili do odpoledních finále Honza Mraček a Libor Macháň (Libor jak jsme již anoncovali bez boje), v technických sestavách Jana Hoňková - tul seniorky I. dan. Z našich semifinálových účastí vzešli tyto bronzové medaile:

 • Věra Kuhnová - tul seniorky III. dan

 • Radka Heydušková - tul seniorky IV. dan

 • Michal Košátko - tul senioři II. dan

 • Aleš Vyzrál - matsogi senioři -71kg

 • Věra Khunová - matsogi seniorky -57kg • Senioři zůstali bez medaile v týmových speciálních technikách, když vypadli hned v prvním rozstřelu o 1.-3. místo. Zvítězil tým Estonska.  Čtvrtá zlatá pro ČR ! Honza Mraček potvrdil svoji pověst elitního bitkaře a obhájil titul Mistra světa ve sportovním boji z roku 2005. Gratulujeme !!! Libor Macháň získal po prohře s ruským závodníkem stříbrnou medaili. Jana Hoňková svoje finálové utkání rovněž prohrála, ale přesto je pro ní stříbrná medaile skvělým úspěchem !  Pořadí zemí v celkovém hodnocení - 1. Korea, 2. Tádžikistán a 3. Česká republika. Český národní tým získal na 15. Mistrovství světa seniorů celkem 4 zlaté, 2 stříbrné a 10 bronzových medailí. Tým seniorů byl vyhlášen jako nejúspěšnější na této soutěži.  Fotogalerie k celému Mistrovství světa čítá rekordních 1212 fotografií! Na více než tisícovce fotografiích si můžete prohlédnout prostředí města Bled, seminář rozhodčích, výlet trojice českých rozhodčích do soutěsky Vintgard ve volném dnu a samozřejmě samotný šampionát.  Rovněž si můžete stáhnout celou řadu videí v naší videogalerii.


  Mohlo by Vás také zajímat:
  Světový šampionát na našich videích
  20 let Sonkalu 1998-2018

  Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Co očekáváte od Čertovského poháru?
  Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(86)
  Chci medaili, ale ne z uhlí!(43)
  Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(47)
  Doufám, že v ringu nepotkám čerty(41)
  Snad nepotkám čerty po závodech!(32)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img