czech english Na webu naleznete 103 991 fotek a 601 videí.
kalendář
leden 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Info ke zkouškám
Všichni vybraní účastníci zkoušek mají sraz v tělocvičně ZŠ Vybíralova ve čtvrtek 25. ledna v 18:00. S sebou potřeba dobok a pásek + peníze na zkoušky (na 9.-7. kup = 300 Kč, 6.-5. kup = 350 Kč, 4.-3. kup = 400 Kč a 2.-1. kup = 450 Kč). Zkoušky začínají v 19:00 a budou do cca 20:30.

Velikonoční soustředění
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně budeme zveřejňovat seznam účastníků.

Domácí příprava na zkoušky?
Zoušky se blíží a vy můžete trénovat doma. Například začátečníci trénink základních technik. Vyšší stupně podle svého pásku

Zkoušky na vyšší stupně
Ve čtvrtek 25. ledna proběhnout v ZŠ Vybíralova letošní první zkoušky na vyšší technické stupně. Ve všech našich tělocvičnách před tím budou přezkoušení. Termíny najdete v plánu akcí.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
20.1. - ANO
27.1. - ANO

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Sníh, mráz, cukroví, taekwondo

TTT
  109
5. Vánoční akce červených a černých pásků
Tomáš Vodička, 2.1.2015Pátá vánoční akce černých a červených pásku

Letos už to bylo po páté, co jsme se vydali na vánoční soustředění do Malých Svatoňovic. Soustředění je určeno, jak už z názvu vyplývá, červeným a černým páskům. Na soustředění jsou připravené speciální tréninky zaměřené zejména pro tyto technické stupně, dále soustředění obsahuje řadu výletů, přednášky na taekwondo a „bojovkářské“ témata, vánoční cukroví, zábavné hry, filmy, no zkrátka vánoční „taekwondo“ pohoda.

Tak teď už k samému soustředění…

Na letošní soustředění, konané od 27. 12. – 29. 12., jsme jeli ve třech skupinkách. Skupinka z Černého Mostu se skládala z Terezy Žilinské, Lenky Hrstkové, Vendy Benediktové, Jirky Humla a řidiče Ondry Vrábela.
Druhou skupinku „Petřinští“ tvořili řidič Svíťa s rodinkou, Terka Štekerová, Jirka Novák a Maruška Lutzová.
A poslední skupinku tvořili vybraní odvážlivci z Černého Mostu, kteří se na soustředění vydali po železnici. Jednalo se o Tomáše Vodičku s Janou Kovářovou, Lukáše Veverku s Veronikou Holečkovou a o Pavla Šnábla.
Všechny skupiny v pořádku a včas dorazili do Malých Svatoňovic, kde se k nám připojil „skoro“ místní Honza Dvořáček.

Po sobotním těstoviném obědu jsme se rozhodli zdolat opět místní kopečky s rozhlednou. Oproti minulé výpravě nám to ani moc neklouzalo a na vrcholu jsme si užili i trochu toho sněhu. Během toho šlapání nahoru nám bylo takové teplo, takže nám ani nepřišlo, že má být mrazivá zima. Poté následoval první trénink.

Na trénink jsme byli rozděleni do třech skupin podle technických stupňů a následoval trénink zaměřený na technické sestavy – tul a procvičování technik pod vedením Ondry Vrábela. Za třetí skupinku II. Danů přiznávám, že se nám trénink našich sestav moc líbil.
Po večeři následovala přednáška od Ondry Vrábela na téma DO v taekwondu a v osobním životě. Po přednášce následoval film Ninja – Assasian, po kterém někteří čekali ninju za každým rohem.


Druhý den jsme začali snídaní bufetového typu, kde si každý ulovil, na co měl nejvíc chuť. Snídali jsme o trochu dříve, protože jsme ihned po snídani vyrazili do nedalekých polských hor. Výlet byl dlouhý, krásný, mrazivý, studený, mrznoucí, pod bodem mrazu, větrný,… Zkrátka takovou zimu taekwondisti z vyhřáté Prahy na vánoční akci nepamatovali. Teplota sahala až k – 12 °C a mnozí nemohli ani hýbat prsty u nohou, stehna se mrazem třásla a prsty u rukou u některých připomínali vznikající rampouchy, viď Jirko? Nikdo neumrzl a na zpáteční cestě jsme ještě nakoupili zásoby na pondělní oběd.

Po vynikajícím gulášovém obědě následoval trénink pod vedením Svíťi, který byl zaměřený na teorii síly. Trénink byl velmi zajímavý a podnětný. Nevím, jak ostatní, ale já jsem zase objevil místa, na kterých musím zapracovat.

Večer jsme si poslechli přednášku od Svíťi na téma Do a životní principy. Po této zajímavé přednášce někteří hráli karetní hru Bang nebo Jungle, jini mlsali cukroví a povídali si s kamarády, a další se vraceli do dětských let a závodili na autodráze. O závěr tohoto dne se postaral Honza, hrající na kytaru, a noční sonkaláčtí zpěváci.


Poslední pondělní dopolední trénink vedl Tomáš s Janou a trénink byl zaměřený na kombinace do sportovního boje – matsogi. Všichni hezky cvičili a trénink rychle utekl. Poté jsme si všichni odebrali na ubytovnu. Holky začali připravovat oběd, kuřecí s broskví se šunkou a sýrem s rýží, a ostatní balili a ulízeli na pokojích. Oběd byl fantastický, jenom škoda, že ho nebylo více.

Po opuštění ubytovny jsme se všichni vydali do nedalekého Žacléře, kde jsme se vypravili po naučné stezce – Po stopách Jana Amose Komenského. Během cesty jsme se už nemohly dočkat na trutnovskou kafírnu.

V kafírně jsme se po šálcích výborných čokolád a kafí rozloučili a jeli domů. Vlaková skupinka přesedlala na autobus a do Prahy přijela ve čtvrt na devět večer.

Celá sonkalácká akce byla náležitě zdokumentovaná. Můžete sami posoudit ve fotogalerii.

Vóďa
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(48)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(17)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(24)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(19)
Snad nepotkám čerty po závodech!(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img